Kriptovaliutų keityklos: kur ir kaip įsigyti bitcoinų, ethereum?

Bitcoin‘ų bei kitų virtualių valiutų įsigijimas dabar yra be galo paprastas, tačiau ekspertai vis tiek pataria likti budriems. Virtualias valiutas įsigyti galima dviem būdais. Pirmasis – pirkimas per specialias kriptovaliutų keityklas keityklas. Antrasis – įsigijimas tiesiogiai, kuomet perkama iš kito žmogaus. Tiek vienas, tiek ir kitas virtualių valiutų įsigijimo bei pardavimo būdas turi savų pliusų ir savų trūkumų. Tad, kaip įsigyti Bitcoin valiutą ir ką apskritai reikia žinoti kriptovaliutų entuziastams?

Bitcoin pirkimas per keityklas

Kriptovaliutų keityklos yra tinkamiausias būdas Bitcoin ar kitoms kriptovaliutoms įsigyti. Jų yra daugybė ir pasirinkti gali būti sudėtinga, todėl siūlome rinkti iš didžiausių, seniausiai veikiančių ir patikimiausių keityklų. Taigi, jeigu norite įsigyti ar parduoti turimą valiutą, tuomet reikėtų rinktis tokias keityklas kaip: Luno.om, Cex.io, Bittrex.com, Bitfinex.com ir kt. Jose yra galimybė keisti ne tik Bitcoin, bet ir kitas populiariausias kriptovaliutas. Pati didžiausia ir patikimiausia kriptovaliutų keitykla šiuo metu laikoma Binance.com.

Binance keitykla

Svarbu! Užsiregistravę per mūsų nuorodą į Binance kriptovaliutų keityklą galėsite atgauti 10% sumokamo komisinio už savo transakcijas. Taip pat galite registruotis ir Luno.com, tuomet galėsite pradėję pirkimus gauti 15 eur bonusą.

Keityklose turite galimybę tiek pirkti, tiek ir parduoti turimą valiutos kiekį. Visgi verta žinoti, kad keityklos visada ims tam tikrą užmokestį. Pavyzdžiui, žiūrint į CoinMarketCap pateikiamą virtualių valiutų kursų grafiką, galima matyti vienokią Bitcoin kainą, tačiau renkantis pirkimą arba pardavimą keityklose, kainos gali skirtis. Tas susidaręs skirtumas ir yra mokestis už keitimo paslaugas.

Rinkdamiesi keityklas, turite itin kruopščiai įvertinti visus niuansus. Aiškiau kalbant, jokiu būdu nerekomenduojama rinktis itin menkai žinomų keityklų, net jeigu jos ir siūlo be galo palankų kursą, ypač lengvą registraciją. Būtina rinktis tik patikimas valiutos keityklas, nes kitaip rizikuojama prarasti turimus pinigus.

Tiesa, naudinga žinoti, kad aukščiau pateiktos keityklos taipogi siūlo ir specifines paslaugas. Pavyzdžiui, SpectroCoin.com suteikia galimybę gauti mokėjimo korteles, kuriomis galėtumėte atsiskaityti daugelyje šalių. Kaiserex.com siūlo ne tik valiutos keitimo paslaugas, bet ir investavimo galimybę pagal jų sudarytą valiutų indeksą. Kai kurios keityklose patyrusiems investuotojams suteikiama galimybė dalyvauti maržinėje prekyboje – naudojant svertą galima uždirbti didelius pelnus, tačiau lygiai taip pat galima patirti ir didesnius nuostolius.

Net jeigu jau išsirinkote keityklą ir joje sėkmingai nusipirkote joje bitcoinų, rekomenduotina visus juos arba bent didesnę dalį persivesti į savo piniginę. Tam sumažinsite riziką, jeigu nutiktų taip, kad keitykla bankrutuotų, būtų nuhakinta ar kokius nors kitu būdu būtų apribotos jūsų galimybės disponuoti savo bitcoinais. Per visą bitcoinų egzistavimo laikotarpį buvo nuhakinta ir vėliau bankrutavo ne viena keitykla. Kai kurios jų buvo uždarytas dėl įtarimų pinigų plovimu. Žinomiausios bankrutavę keityklos yra MtGox, BTC-E, Cryptsy.

Tiesioginis pirkimas/pardavimas iš kitų valiutos turėtojų

Didžiausiu privalumu, perkant ir parduodant valiutą tiesiogiai be tarpininkų, laikomas būtent valiutos kursas. Jeigu ketinate pirkti Bitcoin valiutą iš kažkokio žmogaus, tikėtina, kad galėsite derėtis. Pardavėjui į naudą tai išeis dėl to, kad jis ko gero valiutą parduos brangiau, nei parduotų ją keityklai. Tuo labiau – pirkimas tiesiogiai padeda išvengti laiko gaišimo. Perkant per keityklas, neretai nustatoma keitimo trukmė, kuri gali siekti netgi kelias valandas ar daugiau nei parą. Juk ir patys suvokiate, kad per itin trumpą laiką valiutos vertė gali smarkiai pasikeisti?

Minusu laikoma tai, jog pirkimo iš fizinio asmens atveju, nėra garantijų, jog gausite tai, ką pirkote. Jeigu žmogus nepatikimas – jis gali jus apgauti. Su keityklomis yra visai kitokia situacija. Pavyzdžiui, SpectroCoin.com turi Lietuvos banko išduotą el. pinigų įstaigos licenciją ir šios keityklos veikla yra prižiūrima. Beto, SpectroCoin kuria ir blockchain technologija paremtą banką – Bankera, kuris yra vienas iš didesniųjų lietuviškų ICO projektų.

Kiti būdai gauti bitcoinų

Šiek tiek paieškoję, galite rasti ir daugiau variantų gauti bitcoinų. Galite pamėginti jų pasiskolinti, taip pat galite rasti svetainių, kurios siūlo atlygį bitcoinais už tam tikrus atliktus darbus internete, dažniausiai registracijas svetainėse, paspaudimus ant nuorodų ar kitus. Taip pat yra galimybė žaidžiant žaidimus uždirbti bitcoinų, tačiau šių žaidimų autoriai mokėjimus gali vykdyti tik gaudami pajamas iš kitų šaltinių, pavyzdžiui reklamos.  Taigi, dažniausiai tai yra abejotini būdai prasimanyti bitcoin kriptovaliutos, tad lengviausiu būdu išlieka jų nusipirkimas.

Kokie mokesčiai taikomi prekiaujant kriptovaliuta

Nepamirškite pasidomėti ir VMI taikomais mokesčiais už pelną, gautą prekiaujant kriptovaliuta, nes gali būti, jog jums gali būti taikomi GPM ar PVM mokesčiai. Primenama, kad su VMI specialistais mokesčių klausimais galima pasikonsultuoti atvykus į apskrities gyventojų aptarnavimo skyrius bei paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 260 5060.

Parašykite komentarą