Pagrindinių kriptovaliutų kursai, esama kaina, pokyčiai realiu laiku:

 

bitcoin
bitcoin

Bitcoin (BTC)

Price
34.210,02
ethereum
ethereum

Ethereum (ETH)

Price
2.338,69
litecoin
litecoin

Litecoin (LTC)

Price
98,75

 

Dar daugiau kriptovaliutų kursų pas mūsų draugus Finblog.lt.

Didžiausia ir saugiausia kriptovaliutų keitykla – Binance. Rekomenduojame netgi perkant iki 100 eur vertės kriptovaliutos.

Kriptovaliutų kursų lentelė:
All crypto
#CoinPriceChangeLast 24h
Lietuviškų ICO tokenų kursų lentelė:
LT ICO
CoinPriceChange

Kviečiame diskutuoti su mumis ir bendraminčiais kriptovaliutų klausimais:

 
LOADING…
 

Šiuo metu jau egzistuoja Lietuvos Banko ir Europos Sąjungos pozicija ir reglamentavimo pasiūlymai dėl kripto turto čia ir čia.

Atkreipiame dėmesį, kad esami kriptovaliutų kursai ir jų kitimo istorija bei kainų šuoliai negarantuoja investicijų sėkmės. Todėl nusprendę investuoti į pasirinktas kriptovaliutas, darykite tai atsakingai ir stenkinės riziką diversifikuoti ir siekite ją įvairiais būdais sumažinti:

  • Kriptovaliutos kaina vis dar nėra laikoma tokia stabilia kaip kitų turto klasių dėl jos sąlyginai mažos rinkos kapitalizacijos
  • Nusimatykite investavimo tikslus
  • Nuspręskite kokią didžiausią sumą galite sau leisti prarasti
  • Investuokite į keletą kriptovaliutų
  • Dalį investicijoms skirtų piniginių lėšų (bent 10%) atidėkite
  • Sekite naujienas ir laiku reaguokite į kainų pokyčius
  • Kriptovaliutų kursai nebūtinai atspindi jų realią vertę, todėl stenkitės investuoti į tas kriptovaliutas, kurios sprendžia ar siekia išspręsti realias problemas

Bitcoin kaina

Nuo ko priklauso kriptovaliutos kaina?

Pagrindinės priežastys, lemiančios kriptovaliutos kainų svyravimus yra susiję su pačia rinka ir jos dalyvių, t.y. perkančių ir parduodančių kriptovaliutą investuotojų, įprastų besidominčiųjų ja žmonių, įmonių, investuojančių į kriptovaliutą veiklos šioje srityje, pranešimų, nuotaikų bei jų visų kartu „suneštų“ pinigų į šią rinką kiekio. Investicijoms į kriptovaliutą didėjant, auga bendra rinkos kapitalizacija, o tuo pačiu auga ir visų kriptovaliutų kainos. Bet vos tiktai pinigai iš šios rinkos išnešami (kriptovaliutos konvertuojamos į fiat pinigus), kapitalizacija mažėja ir kriptovaliutų kainos krenta. Kai kuriais atvejais rinkos nuosmukis yra palankus metas investuoti.
 
1. Bendros rinkos nuotaikos, kuomet dominuoja pirkėjai (buliai) arba pardavėjai (meškos). Dominuojant kriptovaliutų rinkos neigiamoms tendencijoms, rinkoje vyksta pardavimai, o kriptovaliutų kainos krenta ir atvirkščiai – kai rinkoje perkama daugiau negu parduodama, kainos kyla.
 
2. Konkrečios kriptovaliutos ar tokeno kaina priklauso nuo to, kokią vertę ji kuria, kiek žmonių ja naudojasi, kiek transakcijų per tam tikrą laikotarpį atliekama, kokią investicinę gražą jos protokolas įvairiais atvejais siūlo, ar ši kriptovaliuta/tokenas palaiko tam tikrus rinkos standartu jau tampančius funkcionalumus kaip išmanieji kontraktai, NFT tokenai, įvairios decentralizuotos aplikacijos, tokios kaip kriptovaliutų keityklos, skolinimo ir skolinimosi bei panašios investavimui skirtos decentralizuotų finansų (angl. DeFi) platformos.
 
3. Rinkos manipuliacijų, dažniausiai konkrečia kritpovaliuta. Įprasta situacija, kuomet stambūs investuotoja tam tikrą laikotarpį perka vieną kriptovaliutą, pakelia jos kainą, pritraukia kitų investuotojų skleisdami melagingus pranešimus apie šios kriptovaliutos vertę, o po kurio laiko, pasiekus tam tikrą susidomėjimo bei kainos lygį, staigia ją parduoda.
 
4. Bitcoin kriptovaliutos dominavimo rinkoje – kuo jis mažesnis, tuo laikytina, kad kitos kriptovaliutos populiarėja, jų vertė ir kapitalizacija auga. Tai paaiškinama tuo, kad kuomet kriptovaliutų rinka auga, investuotojai linkę pirkti įvairias ir dažnai rizikingų projektų kriptovaliutas, o rinkai krentant, investuotojai grįžta į „skaitmeninio auksio“ šiuo atveju Bitcoino pozicijas.
 
5. Likvidimo, ypač konkrečių kriptovaliutų atvejais, kai turint gerą likvidumą bei perkant ar parduodant parduodant didesnį kriptovaliutos kiekį, įtaka kainai išlieka minimali, t.y. ji smarkiai nenukrenta bei nepakyla.
 
6. Kriptovaliutos kaina ypač priklauso nuo valstybinių institucijų pranešimų apie rinkos reguliavimą, planus, mokesčius ar pranešimus apie palankumą arba neigiamą požiūrį apie konkrečias kriptovaliutas bei pačiai technologijai apskritai.
 
7. Pačios blockchain’o technologijos vystymosi greičio, galimybių šioje srityje daryti karjerą, kuri vis naujus projektus ir vertę visuomenei bei investuotojams. Šiuo metu kaip tik jaučiamas pakilimas visoje rinkoje ir gana optimistinės nuotaikos dėl pačios technologijos plėtros ir jos ateities.
 
8. Įvairių kitų įvykių rinkoje, kaip pavyzdžiui kurios nors konkrečios blockchain technologijos spragų bei pasinaudojimo jomis atvejų, įsilaužimų į kriptovaliutų keityklas, vagysčių iš decentralizuotų aplikacijų ir panašių įvykių.
 
9. Kriptovaliutos kainas reguliuoja ir transakcijų jomis kaštai. Kaštams augant, dalis investuotojų dalyvaujančių protokolo palaikyme (jie dar vadinami mineriais), uždirba, todėl turi paskatą laikyti savo kriptovaliutą kaip investiciją (angl. staking, validating, delegating), o kiti investuotojai, kurie atlieka transakcijas, priklausomai nuo kaštų augimo arba kritimo atlieka transakcijų daugiau arba mažiau. Tai yra savotiška kainų bei likvidumo savireguliacija, tačiau galiausiai transakcijų (pirkimo-pardavimo sandorių) kiekis priklauso ir nuo aukščiau minėtų priežasčių, rinkos nuotaikų. Transakcijų kiekis visuomet sparčiai auga, kuomet vyksta staigūs rinkos pakilimai bei nuosmukiai. Kainai išliekant santykinai stabiliai, transakcijų kiekis paprastai irgi lieta stabilus, kaip ir šių transkacijų kaštai.
 
10. Be abejo kriptovaliutos kaina itin priklauso ir nuo Elono Musko Twiterio pranešimų, įskaitant ir kitus influencerius bei garesnybes, tokius kaip Vitalik Buterin ar Mark Zuckerberg. Elonas Muskas itin daug įtakos turėjo Bitcoin kainos augimui 2021 metų pradžioje, kuomet Tesla kompanija įsigijo Bitcoin kriptovaliutos už 1.5 mlrd. dolerių. Vėlesni Elono pranešimai apie Dogecoin kriptovaliutą lėmė dar didesnius šios kriptovaliutos kainos pokyčius.